آخرین اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین انجمن اقتصاد استان و دانشگاه صنعتی بیرجند

تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین انجمن اقتصاد استان و دانشگاه صنعتی بیرجند منعقد گردید.

 

جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین انجمن اقتصاد استان خراسان جنوبی و دانشگاه صنعتی بیرجند در ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز شنبه مورخ ۳۰/۱۰/۱۳۹۶ در محل سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی بیرجند با حضور مسئولین دانشگاه و انجمن، استانداری، تعدادی از دستگاه های اجرایی حوزه اقتصادی و سازمان های مردم نهاد استان و با پوشش خبری صدا و سیما و اصحاب رسانه استان برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آقای دکتر بهروزی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و مدیرعامل انجمن اقتصاد استان ضمن خوشامدگویی به کلیه حاضرین در جلسه، برنامه زمانبندی جلسه را قرائت نمود. پس از آن، دکتر مهرشاد ریاست دانشگاه صنعتی بیرجند به بیان نقش و جایگاه دانشگاه در رشد و توسعه استان پرداخت. در ادامه آقای جعفری گیو مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس هیئت مدیره انجمن با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، این مهم را یکی از اهداف انعقاد تفاهم نامه برشمرد که با مشارکت نخبگان و اندیشمندان حوزه اقتصادی استان قابل دستیابی خواهد بود.
تبیین مهمترین اهداف و زمینه های همکاری انجمن و دانشگاه بر اساس مفاد تفاهم نامه از دیگر مواردی بود که در این جلسه توسط مدیرعامل انجمن ارائه گردید. همچنین آقای دکتر هداوندی نماینده دانشگاه صنعتی بیرجند با برشمردن مهمترین چالش های اقتصاد استان ابراز امیدواری نمود انعقاد این تفاهم نامه زمینه چاره اندیشی و دستیابی به راهکارهای عملی جهت رفع چالش های مذکور را فراهم نماید. پس از آن تعدادی از حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداخته و پیشنهاداتی در راستای استفاده از ظرفیت های دانشگاه و انجمن در جهت توسعه همه جانبه استان ارائه نمودند. در پایان نیز تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین انجمن اقتصاد استان و دانشگاه صنعتی بیرجند به امضا رسید.