آخرین اخبار

افزایش ۴۹ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال جاری

IMG20151418

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد : درآمدهای مالیاتی چهارماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۹ درصد رشد داشته است.
گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، علی عسکری گفت: در چهارماهه اول امسال ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده بود که ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان وصول شد و ۹۵ درصد پیش بینی را محقق کرد.
وی ادامه داد: در تیرماه نیز ۸ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود که ۸ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان یا ۹۸ درصدمحقق شد.
رئیس سازمان مالیاتی ادامه داد: ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار اظهارنامه مالیاتی به این سازمان ارسال و بیش از ۹۵ درصد اظهارنامه ها از طریق سیستمی دریافت شده است.
عسکری تیر ماه را بهترین ماه مالیاتی در نظام مالیاتی دانست و گفت: این عملکرد نشان می دهد هرچه قدر به مردم اعتماد بیشتری کنیم و ابزارهای بهتری فراهم کنیم ، مردم رغبت بیشتری برای پرداخت مالیات پیدا می کنند.
رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه امسال یکی از منحصربفردترین سال های مالیاتی کشور بوده است، گفت: در بخش مالیات های مستقیم در چهارماهه اول امسال۳۴ درصد رشد و در بخش مالیات بر ارزش افزوده ۸۳ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بودیم.
وی افزایش مالیات را ناشی از شناسایی ظرفیت های ناشناخته مالیاتی دانست و گفت: این ظرفیت ها باید هرچه بیشتر در اقتصاد شناسایی شود.
عسکری با اشاره به اینکه طرح جامع مالیاتی در سه استان تهران ، کرمانشاه و اصفهان در حال اجراست، گفت: از مهر امسال ۷ استان فارس، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، قم، قزوین ، کرمان و خوزستان به طرح جامع مالیاتی خواهند پیوست و تا پایان سال ۹۴ کل استان های کشور زیر چتر طرح جامع مالیاتی قرار خواهد گرفت.