آخرین اخبار

نمایندگی وزارت امور خارجه در استان راه اندازی می شود

3(578)

استاندار خراسان جنوبی که صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان زیرکوه و در جمع مسئولین این شهرستان سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود:با پیگیری های متعددی که انجام شده است در آینده ای نزدیک نمایندگی وزارت امور خارجه در استان راه اندازی خواهد شد که این امر نقش مهمی در توسعه استان خواهد داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار، به انتخاب دولت یازدهم از سوی مردم عزیز ایران اشاره کرد و افزود:بعد از تشکیل کابینه دولت تدبیر وامید ،تلاش ها و برنامه های بسیار جدی و خوبی در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیز رفع مشکلات مردم عزیز کشورمان در دستور کار دولت قرار گرفت و نتایج خوبی نیز تاکنون در این زمینه حاصل شده است.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته نیز اقدامات خوبی در زمینه تحقق شعار سال و برنامه های دولت تدبیر و امید در استان برنامه ریزی و اجرایی شده که در این راستا همدلی ،هماهنگی و انسجام مسئولان در کنار حفظ حرمت و عزت افراد نقش مهمی در ایجاد این موفقیت ها داشته است.

وی انجام کارهای کارشناسی شده را در زمینه رفع مشکلات ،بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: سعی شده است در مدت یک سال گذشته جلسات به صورت کارشناسی شده و با ارائه پیشنهادات اجرایی کاربردی و بر مبناهای درست علمی به انجام برسد تا خروجی مناسبی نیز داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی به روند انتخاب مدیران در استان اشاره کرد و افزود: در این انتخاب ها سعی شده است تا افرادی دلسوز، متعهد و آشنا به وظایف حوزه تحت مدیریت خود انتخاب شوند تا بتوانند با هماهنگی سایر مسئولان به اهداف مورد نظر دست یابند.

خدمتگزار ، به تفویض اختیارات استاندار به فرمانداران اشاره کرد و افزود: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها ،اختیارات استاندار را در شهرستان ها دارا می باشند تا بتوانند با بکارگیری تمامی امکانات و ظرفیت ها در راستای ارائه خدمت بهتر و بیشتربه مردم به صورت شبانه روزی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه نباید بی جهت برای مردم ایجاد توقع کرد، گفت:تا جایی که قوانین و مقررات اجازه می دهد باید مراجعات مردمی را به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داد و صادقانه و خالصانه و به دور از شعار و هیاهو برای کمک به مردم عزیز تلاش کرد.

وی ادامه داد: مردم عزیز استان همواره در تمامی عرصه ها و صحنه ها حضوری پرشور و هوشمندانه داشته اند از این رو مسئولان باید از تمام توان خود برای ارائه بهترین خدمت به آنها استفاده کنند.

وی موضوع راه آهن را از دیگر موارد دانست و افزود: موضوع اتصال استان به خط راه آهن به عنوان یک دستور کار جدی مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان ساخت: امید است با پیگیری هایی که انجام می شود در بودجه سال ۹۴ استان موضوع راه آهن به عنوان یک ردیف اعتباری گنجانده شود.

وی به همجواری خراسان جنوبی با کشور افغانستان اشاره کرد و افوزد: قطعاً استفاده از ظرفیت های موجود در کشور افغانستان می تواند موجب رشد و توسعه استان در بخش های مختلف خصوصاً در زمینه ایجاد اشتغال شود.

این گزارش حاکیست، در این جلسه طی حکمی از سوی وزیر کشور، حجت ا… خانزاده به عنوان فرماندار جدید شهرستان زیرکوه معرفی و از خدمات و تلاش های فرهاد فلاحتی در مدت تصدی پست فرمانداری زیرکوه تقدیر و تشکر به عمل آمد