آخرین اخبار

بایگانی ماهانه: سپتامبر 2020

فصلنامه پژوهش ها و سیاست های توسعه پایدار شماره ۳۶ منتشر شد

شماره ۳۶ فصلنامه تحلیلی- پژوهشی “پژوهش ها و سیاست های توسعه پایدار” (پیاپی ۲۴) مربوط به فصل بهار ۱۳۹۹ منتشر گردید. مقالات به چاپ رسیده در این نسخه از فصلنامه عبارتند از: ۱- بررسی تاثیر مطالبات غیرجاری بر خلق نقدینگی بانک های منتخب طی دوره ۹۷-۱۳۸۹ حسن فرازمند، فاطمه رضازاده کارسالاری – صفحه 33-7 دریافت مقاله (حجم  KB 872) ۲- شناسایی ... ادامه مطلب »

کنفرانس بین‌المللی جهش تولید و اثرات آن بر اقتصاد ایران در سایه بحران کرونا

همزمان با سیصدمین سالگرد تولد آدام اسمیت پدر علم اقتصاد جهانی؛ کنفرانس بین‌المللی جهش تولید و اثرات آن بر اقتصاد ایران در سایه بحران کرونا در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می گردد. با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد. محورهای کنفرانس رویکردهای ... ادامه مطلب »

اولین شماره فصلنامه “روستا و توسعه پایدار فضا” منتشر شد

 ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند با هدف بررسی و اشاعه یافته‌های علمی مربوط به ابعاد جغرافیایی، زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سکونتگاه­ های روستایی، کمک به تقویت کارکردهای این سکونتگاه­ های محلی در توسعه پایدار فضاهای جغرافیایی و همچنین استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی محققان سرتاسر کشور، انتشار فصلنامه “روستا و توسعه پایدار فضا” را در ... ادامه مطلب »

وزیر اقتصاد:فرهنگی که امروز بازار سرمایه تولیت آن را بر عهده گرفته؛ تکیه بر عقلانیت، ریسک پذیری، فعالیت و تحول خواهی است

وزیر اقتصاد در بازدید از شرکت بورس و اوراق بهادار تهران (۱۳۹۹/۰۶/۰۶) گفت: فرهنگ نفتی، به واسطه اطمینان بابت وجود یک درآمد بی دردسر و ثابت، بواقع، فرهنگ رخوت، ایستایی و مبتنی بر حمایت خواهی و ضمانت های دولتی است، در حالی که فرهنگی که امروز بازار سرمایه تولیت آن را بر عهده گرفته؛ تکیه بر عقلانیت، ریسک پذیری، فعالیت ... ادامه مطلب »