آخرین اخبار

بایگانی ماهانه: ژانویه 2020

اولین شماره نشریه « گاهنامه علم سنجی» توسط واحد علم سنجی دانشگاه بیرجند منتشر شد

اولین شماره از گاهنامه علم سنجی واحد علم سنجی کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه بیرجند منتشر گردید. نشریه مذکور با هدف آشنایی مخاطبان با شاخص های علم سنجی و ارائه اخبار و رویدادهای مرتبط منتشر گردیده است. مطالب ارائه شده در این شماره نشریه بشرح ذیل می باشد: کد ارکید به دنبال نشریه برای چاپ مقاله نشریه یاب ... ادامه مطلب »

معرفی طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه پایدار (طرح ملی تاپ)

طرح ملی همکاری و مشارکت صنعت و دانشگاه «طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)» با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و ستاد کل نیروهای مسلح اجرا می گردد. هدف این طرح، توسعه دانش بنیان بنگاه ها از طریق بهره مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقاء سطح ... ادامه مطلب »

فراخوان مقاله اولین همایش ملّی آب، فرهنگ و پژوهش های علوم انسانی دانشگاه بیرجند

اولین همایش ملّی آب، فرهنگ و پژوهش­های علوم انسانی به همّت دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دانشگاه بیرجند در بیست و هفتم و بیست و هشتم فروردین ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. این همایش در نظر دارد در راستای اهداف ذیل بکوشد: –        هم­اندیشی درباره سازوکارهای فرهنگی مصرف آب –        روشن شدن ابعاد مسأله و بحران آب در جامعه ... ادامه مطلب »

فراخوان ارسال مقاله

فصلنامه تحلیلی- پژوهشی “پژوهش ها و سیاست های توسعه پایدار” درحال جمع آوری مقالات جهت شماره پائیز ۹۸ خود می باشد. لذا از کلیه پژوهشگران محترم خواهشمند است در صورت دارا بودن مقاله با موضوعات اقتصاد و توسعه، فایل word مقاله را به آدرس dabir@skeq.ir ایمیل نموده و با شماره ۰۹۱۵۸۶۴۸۱۰۹ (آقای خادم) تماس حاصل فرمایند. قابل ذکر است در ... ادامه مطلب »

معاملات الگوریتمی، سیگنال ورود بازار سرمایه به اقتصاد هوشمند

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس از برگزاری دومین رقابت معاملات الگوریتمی خبر داد و گفت: امروز زیست اقتصاد جهانی به فن آوری های نوین وابسته است و بازار سرمایه نیز از این امر مستثنی نیست؛ باید بپذیریم با افزایش لحظه ای نقش آی تی در اقتصاد، توسعه بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به خلق مستمر ابزارهای مبتنی ... ادامه مطلب »

همایش ملی سیاست های اقتصادی دوران دفاع مقدس و کاربرد آن در جنگ اقتصادی

مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی از پژوهشگران، کارشناسان، خبرگان و نخبگان اقتصادی دعوت نموده است تا در شرایط جنگ اقتصادی امروز کشور با الگو گرفتن و استفاده از تجربیات و سیاست های اقتصادی دوران دفاع مقدس پیشنهادات خود را در قالب مقالات علمی-ترویجی ارائه نمایند تا بتوان از این طریق گامی موثر و کابردی در بهبود شرایط ... ادامه مطلب »

اکونت بستری برای ارتباط اقتصاد‌دانان جوان

کلیه فعالان اقتصادی کشور اعم از دانشجویان رشته‌های اقتصاد و مدیریت، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند در این شبکه به تبادل نظر و ارتباط سازنده و حرفه‌ای بپردازند. اهداف: افزایش مشارکت و نقش آفرینی جوانان کشور در فرآیند تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری بهره‌مندی از آخرین یافته‌های علمی و ایده‌های نوآورانه و خلاقانه اتاق‌های فکر: اقتصاد هوشمند اقتصاد کلان فضای کسب و کار ... ادامه مطلب »

بورس پیشرو بازدهی در دوره های زمانی بلندمدت

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار: بورس پیشرو بازدهی در دوره های زمانی بلندمدت/ تمام ابزارهای مالی اسلامی در ایران موجودند محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برخی از ابزارهای تامین مالی موجود در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر تمامی ابزارهای مالی اسلامی که در هر کشور اسلامی و یا حتی غیر اسلامی مانند انگلستان ... ادامه مطلب »

فصلنامه پژوهش ها و سیاست های توسعه پایدار شماره ۳۴ و ۳۵ منتشر شد

به اطلاع کلیه پژوهشگران ارجمند می رساند نظر به احساس ضرورت اشاعه و نشر یافته های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه توسعه در کنار حوزه های اقتصاد و مدیریت؛ فصلنامه تحلیلی- پژوهشی “اقتصاد خاوران” به “پژوهش ها و سیاست های توسعه پایدار” تغییر نام داده که مورد تایید سامانه جامع رسانه های کشور نیز واقع گردیده است. شماره ۳۴ ... ادامه مطلب »