آخرین اخبار

بایگانی ماهانه: نوامبر 2018

شرایط پذیرش و راهنمای تدوین مقالات

اهداف فصلنامه تحلیلی پژوهشی پژوهش ها و سیاست های توسعه پایدار ۱- اشاعه و نشر یافته های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی مرتبط با اقتصاد، حسابداری و مدیریت و تلاش جهت رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی استان. ۲- فراهم نمودن زمینه تبادل افکار و اطلاعات بین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی استان در زمینه مسائل راهبردی علم اقتصاد . ۳- بسترسازی پژوهشی ... ادامه مطلب »

سود زعفران کاران از معبر بورس کالا شفاف می‌شود

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: کشف واقعی قیمت زعفران در بورس کالا باعث می‌شود تا هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشند و کشاورز نیز از میزان سود واقعی خود مطلع شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، زعفران ایرانی با وجود تمام مشکلات و کاستی‌ها سالانه ۴۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارد، رقمی که درصورت برندسازی و ... ادامه مطلب »

محافظ صادرات در دوره تحریم

در هم‌اندیشی متولیان تجاری با صادرکنندگان بررسی شد به گفته برخی از متولیان تجاری ارزیابی‌های صورت گرفته بیانگر آن است که پس از دولت دهم روند صادرات به دلیل ثبات قوانین و مقررات، رشداقتصادی و روابط مناسب با دنیا، وضعیت مناسبی پیدا کرد. اما در سال جاری با توجه به تغییر پی‌در‌‌پی قوانین تجاری که از آن می‌توان به خودتحریمی یاد کرد، شاهد ... ادامه مطلب »

تدوین شاخص‌های ملی محیط کسب‌ و کار کشور برای نخستین بار توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی

تدوین شاخص‌های ملی محیط کسب‌وکار کشور (ثبت مالکیت، الزام‌آور بودن اجرای قراردادها، تأمین‌مالی و سرمایه‌اجتماعی) برای نخستین بار توسط معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شد و پایش شاخص‌ها در ۳۱ استان، توسط پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران صورت پذیرفت. در این زمینه با لحاظ چارچوب مدنظر بانک جهانی و در نظر گرفتن شرایط بومی ... ادامه مطلب »