آخرین اخبار

اخبار

سومین همایش علمی، پژوهشی اقتصاد پنهان با مشارکت دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه لرستان، در این همایش از آثار علمی و پژوهشی شامل پژوهش، کتاب، پایان نامه دانشجویی ارشد و دکترا، مقاله و گزارش تحلیلی، تقدیر می‌شود. آثار برگزیده در نشریات علمی منتشر می‌شوند. محورهای همایش عبارتند از: تحلیل محتوای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد قاچاق کالا و ارز، گفتمان سازی درباره کالاهای خارجی و قاچاق، ... ادامه مطلب »

فراخوان اولویت های پژوهشی مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی

اولویت های پژوهشی استان در سال ۱۴۰۰ به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید. پژوهشگران محترم می توانند با مراجعه به درگاه الکترونیکی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی ضمن اطلاع از طرح های پژوهشی مصوب استان، فرم پیشنهاد طرح پژوهشی را در مهلت تعیین شده در فراخوان به واحد طرح و برنامه دستگاه اجرایی ذیربط ارائه ... ادامه مطلب »

تشریح نحوه تشکیل کارگروه رفع موانع جهش تولید و مصوبات جدید آن توسط معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد

معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور در برنامه ای در شبکه خبر سیما از چگونگی تشکیل کارگروه رفع موانع جهش تولید و مصوبات جدید آن گفت و اینکه بنا بر مصوبات جدید هیئت دولت برای رفع موانع تولید و بهبود کسب و کار، قرار شد اطلاعات همه مجوز‌های کشور در یک مکان مشخص ثبت شود. به ... ادامه مطلب »

پنجمین کنفرانس ملی اقتصاد، مدیریت و حسابداری

۵th National Conference on Economics, Management and Accounting پنجمین کنفرانس ملی اقتصاد ، مدیریت و حسابداری در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ توسط دانشگاه شهید چمران اهواز،دانشگاه شهید چمران اهواز در شهر اهواز برگزار خواهد شد.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد.محورهای ... ادامه مطلب »

کنفرانس بین‌المللی جهش تولید و اثرات آن بر اقتصاد ایران در سایه بحران کرونا

همزمان با سیصدمین سالگرد تولد آدام اسمیت پدر علم اقتصاد جهانی؛ کنفرانس بین‌المللی جهش تولید و اثرات آن بر اقتصاد ایران در سایه بحران کرونا در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می گردد. با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد. محورهای کنفرانس رویکردهای ... ادامه مطلب »

اولین شماره فصلنامه “روستا و توسعه پایدار فضا” منتشر شد

 ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ گروه جغرافیای دانشگاه بیرجند با هدف بررسی و اشاعه یافته‌های علمی مربوط به ابعاد جغرافیایی، زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سکونتگاه­ های روستایی، کمک به تقویت کارکردهای این سکونتگاه­ های محلی در توسعه پایدار فضاهای جغرافیایی و همچنین استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی محققان سرتاسر کشور، انتشار فصلنامه “روستا و توسعه پایدار فضا” را در ... ادامه مطلب »

وزیر اقتصاد:فرهنگی که امروز بازار سرمایه تولیت آن را بر عهده گرفته؛ تکیه بر عقلانیت، ریسک پذیری، فعالیت و تحول خواهی است

وزیر اقتصاد در بازدید از شرکت بورس و اوراق بهادار تهران (۱۳۹۹/۰۶/۰۶) گفت: فرهنگ نفتی، به واسطه اطمینان بابت وجود یک درآمد بی دردسر و ثابت، بواقع، فرهنگ رخوت، ایستایی و مبتنی بر حمایت خواهی و ضمانت های دولتی است، در حالی که فرهنگی که امروز بازار سرمایه تولیت آن را بر عهده گرفته؛ تکیه بر عقلانیت، ریسک پذیری، فعالیت ... ادامه مطلب »

اولین شماره نشریه « گاهنامه علم سنجی» توسط واحد علم سنجی دانشگاه بیرجند منتشر شد

اولین شماره از گاهنامه علم سنجی واحد علم سنجی کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دانشگاه بیرجند منتشر گردید. نشریه مذکور با هدف آشنایی مخاطبان با شاخص های علم سنجی و ارائه اخبار و رویدادهای مرتبط منتشر گردیده است. مطالب ارائه شده در این شماره نشریه بشرح ذیل می باشد: کد ارکید به دنبال نشریه برای چاپ مقاله نشریه یاب ... ادامه مطلب »

معرفی طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه پایدار (طرح ملی تاپ)

طرح ملی همکاری و مشارکت صنعت و دانشگاه «طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)» با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و ستاد کل نیروهای مسلح اجرا می گردد. هدف این طرح، توسعه دانش بنیان بنگاه ها از طریق بهره مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقاء سطح ... ادامه مطلب »

فراخوان مقاله اولین همایش ملّی آب، فرهنگ و پژوهش های علوم انسانی دانشگاه بیرجند

اولین همایش ملّی آب، فرهنگ و پژوهش­های علوم انسانی به همّت دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دانشگاه بیرجند در بیست و هفتم و بیست و هشتم فروردین ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. این همایش در نظر دارد در راستای اهداف ذیل بکوشد: –        هم­اندیشی درباره سازوکارهای فرهنگی مصرف آب –        روشن شدن ابعاد مسأله و بحران آب در جامعه ... ادامه مطلب »